Zkušebna a studio pro Ostravu!!! Domov zesilovačů Friedman!!!

Zkušebna a studio Jakubka Ostrava

PreSonus Sceptre S6

Po zkušenostech s monitory KRK Rokit 5G, PreSonus Eris E5 a Eris E8 jsme se rozhodli investovat o něco více prostředků, tedy peněz, do poslechu a přivezli jsme menší z dvojice koaxiálních near field monitoru od PreSonusu, konkrétně 6ti palcový model Sceptre S6. A po zkušenostech jsme přesvědčeni, že se tato investice vyplatila. Tyhle monitory jsou úžasné hned z několika úhlů pohledu.

S6-frontTakže, popořadě. Koaxiální design reproduktorů je záležitost, kterou se inženýři snaží vyřešit už řadu let, a to s většími nebo menšími úspěchy. V tomto případě konstrukci PreSonus pojmenoval CoActual™, povedla se a výsledek je opravdu slyšet. Konstruktér Davem Guness, viceprezident pro výzkum a vývoj ve Fulcrum Acoustic navrhl 32-bit, 96kHz, dual-core, aktivní DSP, který pomocí technologie Acoustic TQ (Temporal equalization), který kompenzuje fyzikální problémy způsobené koaxiální konstrukcí výsledkem čehož je čistší stereo obraz a hlubší hloubku poslechu, to vše umístil do vinylově laminátové konstrukce s 6.25" basovým a 1" výškovým měničem, oba pumpující 90W z Class D zesilovačů, takže pár těchto monitorů pohaní čtyři velmi kvalitní aparáty. V metrové vzdálenosti je SPL 109dB, a je to opravdu slyšet. Další super věcičkou je všemožná ochrana, kterou monitory mají. RF interference, přepětí ze sítě, přehřátí, lupnutí při zapínání a vypínání, subsonický filtr a samozřejmě zkratová pojistka. To je soupis problémů, které s Sceptre mít nebudete. Co se týká konektivity, ta je také velmi všestranná, konkrétně zapojíte XLR kanón nebe jack 6.3, samozřejmě symetrické.

S6-back-pannel

A když máte zapojeno, můžete poslouchat zvuk od 52Hz do 20kHz, takže skoro jistě víc, než vezme naše ucho. A zde je další výhoda, a sice tzv Akustické ladění, tedy nastavení hlasitosti HF měniče (0 dB, +1 dB, -1.5 dB, -4 dB); korekci místnosti (0 dB, -1.5 dB, -3 dB, -6 dB), kterou nastavíte pokud máte monitory příliš blízko stěny; high pass filter (vypnuto, 60 Hz, 80 Hz, a 100 Hz, -24 dB/na oktávu) pro připojení subu a vstupní citlivost +4 dBu nebo -10 dBV, pokud tedy máte nějaké “amatérské” články ve vašem audio řetězci.
Tyhle monitory jsou naše hlavní už několik týdnů a určitě jsou zatím naše nejlepší. koaxiální konstrukce opravdu rozšiřuje stereo pozici, slyšíte skvělý zvuk nejen v přesném centru mezi dvěma monitory, ale pozice je mnohem širší, takže monitory slyší velmi přesně i hudebníci, kteří výjimečně mohou sedět s vámi v poslechové místnosti. Jsme s těmito přístroji velice spokojeni, v této cenové relaci jistě nenajdete ani jen podobně vybavené near field monitory. Hodnota, kterou za svě peníze dostanete je opravdu fantastická.
Takže až budete uvažovat, kam půjdete nahrávat váš příští projekt, u nás ho nejenom dobře nahrajete, ale hned si ho i skvěle poslechnete.

Těšíme se na vás.