Zkušebna a studio pro Ostravu!!! Domov zesilovačů Friedman!!!

Zkušebna a studio Jakubka Ostrava

Nové lampy ve studiu – Randall RD20HE

Dlouho jsem se rozhodoval jestli ano, a potom skoro stejně dlouho jaký kytarový lampový zesilovač vlastně ve studiu potřebujeme. A jelikož jsem nebyl schopen tuhle zapeklitou hádanku rozhodnout, koupil jsem raději hned zesilovače dva. Ten první je Randall RD20HE Diavlo a druhý přijel Laney Ironheart IRT Studio. Začneme s 20W hlavou Randall. Tp, že ji chválí Ola Englund a podobnou, jen větší má za sebou Kirk Hammet a Scott Ian je jistě také důležité. Takže rozhodně se jedná o silnou porci gainu, pořádně metalovou hlavu. Dva kanály a boost nabízejí rozhodně dostatek zvukových možností. A opravdu, není třeba se bát čistého zvuku, tato hlava si velmi dobře poradí i s kytarou bez tubescreameru. Všechny tyto volby se přepínají nožním přepínačem, který je součástí dodávky. Vůbec přístroj je celkem slušně vybaven, efektová smyčka, DI se simulací 4x12 reprobedny a volitelné impedance připojené bedny. EQ je společné pro oba kanály, samostatný gain a tlačítko boost, a pak hlavní hlasitost a presence, jež jsou na konci ovládačů. Přístroj celkově působí robustním dojmem, je velmi lehce přenosný a po zapojení celý hraje do červena díky LED a elektronkám.

Randall-in-control-room

Hlavu jsem postupně připojil k Randall Trasher 412A, Marshall MG412 a dvěma Blackstar HT110. Každá bedna pochopitelně dodala aparátu svůj specifický zvuk, ale tenhle malý loudil dokázal lehce utáhnout i tu 400W obludu od Randall a mým uším ty Celestion G12 zněly asi nejlépe. No a ten zvuk je opravdu jako z 5150, ale za skoro polovinu peněz (a se zárukou na 3 roky, dodávám). Hard rock zvuk z ní vytáhnete bez nejmenších problémů. Pokud je na zkresleném kanále zapojen boost, je slyšet celkem zřetelně rachocení, což je ale pochopitelné díky konstrukci zesilovače, a lehce odstranitelné nepostradatelnou krabičkou NS2 od Boss. Zkoušel jsem i zapojit Boss OD2, což je ale relativně zbytečné, protože zkreslený kanál má sám o sobě skvělý zvuk. Zesilovač velmi přesně reaguje na různé kytary a snímače, takže vyloudit nepřeberné množství zvuků není vůbec problém.
Prostě tenhle středně cenově dostupný Randall udělá ve studiu a určitě i na živo pořádný randál a vypadá i v ruce je cítit, že na výrobě nešetřili, takže doufám, že nám ve studiu vydrží dlouho.


Takže pokud vaše kytarová skupina potřebuje znít hodně rokově neváhejte a přijďte nahrávat k nám.